تبلیغات
معماری انلاین- معماری داخلی -دکوراسیون داخلی-پلان نقشه کشی

لامپ رشته ای 100 وات در حدود 3 برابر لامپ مهتابی و 5 برابر لامپ كم مصرف انرژی الكتریكی مصرف می كند و این در حالی است كه عمر لامپ كم مصرف حدود 10 برابر لامپ رشته ای است .

نور در معماری

2- از لحاظ علمی استفاده از نور طبیعی به سلامت روحی و روانی افراد خانواده می افزاید . لذا سعی كنیم در روز از نور طبیعی حداكثر استفاده را بعمل آوریم . 3- در رنگ كاری داخلی ساختمان از رنگ روشن استفاده نمایید تا میزان بازتاب نور افزایش یابد . 4- در مكانهایی مانند راهرو ، زیرزمین ، انباری و پاركینگ از لامپ های با وات پایین یا از لامپ مهتابی استفاده گردد . 5- به فرزندان خود بیاموزیم كه در مصرف برق اسراف نكنید و از آنها درخواست شود كه چراغ های اضافی را بویژه در اوایل شب خاموش نمایند و وسایل برقی را بیهوده روشن نكنند . 6- سعی شود از دكوراسیون و پرده هایی با رنگ روشن به منظور افزایش راندمان نور ساتفاده گردد اصولا استفاده از رنگ روشن موجب شادابی روح و روان افراد خانواده می گردد . 7- گرد و خاك موجود محیط از میزان بهره وری نوری لامپها می كاهد ، تمیز نمودن لامپ ها و حباب چراغ ها سبب می گردد تا نور بهتری ایجاد شود . آیا میدانید در لامپ های معمولی 95% برق مصرفی تبدیل به گرما می شود در حالیكه در لامپ های كم مصرف این رقم به 20% می رسد ؟! 8- دقت شود هیچ فضای بیهوده روشن نماند . اگر در اتاق نشیمن حضور دارید آشپزخانه و یا فضاهای دیگر را ی جهت روشن نگذارید . 9- چون بیش از 90 درصد برق مصرفی در لامپهای معمولی (رشته ای) به گرما تبدیل می شود استفاده از این لامپ ها در تابستان باعث افزایش دمای محیط و نیاز بیشتر به سیستم مهیا خنك كننده میگردد . لذا استفاده از لامپ كم مصرف توصیه می گردد . 10- در هنگام سیم كشی برق ساختمان سعی گردد هر لامپ با كلید مستقلی قطع گردد تا بتوان در مواقع غیر ضروری رخی از لامپ ها را خاموش كرد . برای صرفه جویی در هزینه های بهای برق در جهت كاهش تدریجی مصرف برق بكوشیم .

منبع: تبیان


درباره وبلاگ
  • بسم الله الرحمن الرحیم

    ایمان رعدی هستم از دانشگاه ازاد شیراز که برای شما دوستان و دانشجویان معماری این وب را درست کردم انشالله که مورد پسندتون واقع بشود.راستی نظر یادتون نره!!!!!!!!

    مدیر وبلاگ : iman radi
لینك دوستان
سایر امکانات